Одржана Светосавска Академија
25.Jan 2024 - Dom učenika srednjih škola Jelica Milovanović

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА Традиционално и ове године је одржана Светосавска Академија у четвртак 25.1.2024. године и тиме је обележена школска слава Свети Сава.

Студијско путовање у Будимпешту
27.Oct 2023 - Dom učenika srednjih škola Jelica Milovanović

У периоду од 27. до 29.10.2023. године реализовано је студијско путовање у Будимпешту. Као и свих година до сада, домаћини су нам биле колеге из Српске гимазије са домом ученика „Никола Тесла“. Основни циљ овог путовања био је упознавање са функционисањем дома у Будимпешти и размена искуства са колегама.

Посета археолошком налазишту Винча
25.Oct 2023 - Dom učenika srednjih škola Jelica Milovanović

Посета археолошком налазишту Винча Дана 25. октобра наши ученици су у пратњи васпитача Војкана Протића и васпитачице Косане спасојевић посетили археолошко налазиште Винча. То је највеће праисторијско насеље у Србији и један од најзначајнијих локалитета из неолитског периода у Европи.

Конференција „Васпитни рад у домовима ученика средњих школа Републике Србије“
05.Oct 2023 - Dom učenika srednjih škola Jelica Milovanović

Почетком октобра (5.-8.) одржана је 14. конференција „Васпитни рад у домовима ученика средњих школа Републике Србије“ у Куршумлијској бањи.

Прва седница Парламента
04.Oct 2023 - Dom učenika srednjih škola Jelica Milovanović

Прва седница Парламента је успешно реализована. Изабрани су председници и чланови, усвојен је план рада и изабране су теме којима ћемо се бавити у овој школској години. Ако се по јутру дан познаје, биће ово једна ефикасна и продуктивна година.