Дом ученика средњих школа „Јелица Миловановић“ је васпитна установа која обезбеђује смештај, исхрану, услове за учење, културно-забавни и спортски живот, као и друге заједничке потребе ученика који похађају школу ван сталног места боравка. Дом има три објекта, лоцирана у строгом центру града. Сваки објекат поред ученичких соба има учионице за учење, клубове за дружење и слободне активности. Постоји и библиотека са око 10000 књига и фискултурна сала.

Aktuelnosti

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА Традиционално и ове године је одржана Светосавска Академија у четвртак 25.1.2024. године и тиме је обележена школска слава Свети Сава.
У периоду од 27. до 29.10.2023. године реализовано је студијско путовање у Будимпешту. Као и свих година до сада, домаћини су нам биле колеге из Српске гимазије са домом ученика „Никола Тесла“. Основни циљ овог путовања био је упознавање са функционисањем дома у Будимпешти и размена искуства са колегама.
Посета археолошком налазишту Винча Дана 25. октобра наши ученици су у пратњи васпитача Војкана Протића и васпитачице Косане спасојевић посетили археолошко налазиште Винча. То је највеће праисторијско насеље у Србији и један од најзначајнијих локалитета из неолитског периода у Европи.